DANIEL PETLÁK

PORADCE CELOSTNÍ MEDICÍNY

ZDARMA EBOOK: JAK JSEM SE ZA 6 MĚSÍCŮ UZDRAVIL

z deprese, chronické únavy, panické poruchy a úzkostí.

Váš email budu zpracovávat za účelem občasného zaslání novinek či pozvánky na setkání. V každém emailu se můžete odhlásit. Seznamte se se zásadami zpracování osobních údajů, ať víte, jak vaše data chráním. Najdete je ZDE >>

Tady má být ta část o mně, která by měla definovat úspěchy. Jistě se tu chcete dočíst o zajímavém vzdělání, titulech či zkušenostech, které vás přesvědčí o mých kvalitách. V tomto ohledu vás asi zklamu. Jsem jen obyčejný mladý kluk, který má radost ze života, užívá si každý svůj den a velkým uvědoměním svých chyb se posouvá stále kupředu. Nejsem doktorem ani psychologem, koučem ani kuchařem, a přesto tato povolání každý den vykonávám. 

Je těžký ze svýho života vystřihnout jen ty nejdůležitější události, které formovaly můj příběh. Svým způsobem každý den něco zažíváme, učíme se novým věcem a když je začleníme do svého života, teprve potom k nám patří. Kdybych musel sepsat svůj příběh, jak jsem se stal z chronicky nemocného člověka celostním terapeutem, začal bych asi takto.

Celé dětství a dospívání jsem se stravoval naprosto nevhodně - sladkosti, mekáče, kokakoly, limonády, bez jakékoliv zeleniny či ovoce. To mělo samozřejmě vliv na moji imunitu - rodiče se mnou lítali k doktorům s toxoplazmózou, mononukleózou a každoroční hnisavou angínou. Byl jsem antibiotiky téměř promořený a do toho jsem ještě hrál vrcholově basketbal.

Když se později přidal alkohol, párty a ponocování, vyčerpání na sebe nenechalo dlouho čekat. Tohle tempo jsem vydržel několik let, pak jsem jel jedno léto s kamarády pod stany a stalo se nečekané - dal jsem si panáka a hned první večer zkolaboval. Najednou jsem viděl všude bílo, mlhu, přestal slyšet a měl jsem obrovskej strach, že umírám. Nevěděl jsem, co se děje. 

Najednou se mi svět změnil. Z veselého a hýřícího člověka se stala padavka. Bál jsem se vyjít ven a čas jsem trávil převážně doma. Jelikož jsem situaci neřešil, později se objevily panický záchvaty a úzkosti. Tento stav trval několik měsíců. Když už šlo do tuhýho a já nebyl skoro ani schopný jet šalinou do školy, musel jsem navštívit odbornou pomoc. Objel jsem snad všechny druhy doktorů, od kardiologa přes neurologa až k ortopedovi. U všech ale byly nálezy negativní, že prý jsem zdravý. To ve mně ještě víc rozvířilo nejistotu, co se s mým zdravím děje. Bezmoc mého stavu vyústila až v deprese a nespavosti, které trvaly zhruba rok... Dostal jsem antidepresiva a mohl jsem se jít odepsat. 

Mám pokračovat? Byl jsem téměř na zdravotním dnu. Raději to popisovat nebudu, nebo na vás hodím snůšku negativity. 

Dostalo mě z toho jediný - víra v sebe. Jednou mi spolužák ve škole pověděl, že jestliže se začnu lépe stravovat, vyměním negativní návyky za pozitivní, dám tělu šanci se zregenerovat - uzdravím se. Změnil jsem výživu od junk foodu k opravdové stravě, programoval jsem si mysl afirmacemi a pozitivním přístupem, začal jsem meditovat, užívat bylinky, čistit tělo chlorellou, a nahrazovat devastující návyky za zdravé. Tento proces revitalizace trval necelého půl roku a na jeho konci jsem byl zdravým a vděčným člověkem. Vděčným hlavně za to, že jsem přijal pouhou radu a myšlenku svého kamaráda, že se můžu uzdravit sám. 

Má zkušenost z chronickými nemocemi byla hlavním podnětem vzniku těchto webovek. Lidé potřebují vědět, že nejsou perpetum mobile a nemoc může propuknout neustálým přetěžováním, převážně prací a stresem. Přitom má-li člověk vhodné stravování, pozitivní myšlení a zdravý životní styl - má pevné základy zdraví.  

Jestliže vás ani přesto moje zkušenost nezaujala a lpíte na osvědčených papírech, tady jsou. Mám bakaláře biomedicíny. Momentálně studuji školu čínské medicíny a navštěvuji kurzy psychosomatiky. Především se ale učím důsledky stravy, myšlení a stresu sám na sobě.

Kdyby tento text měl inspirovat jen pár lidí k tomu, aby změnili své životní návyky a uzdravili se z těžkých chronických nemocí, uspěl jsem. 

Děkuju, že jste!

D.

PRAXE

  • 2017 - dodnes: Otevření vlastní praxe jako Poradce celostního zdraví ve Zdravě s Danem s.r.o.
  • 2014 - 2017: Poradce zelených potravin Green Ways.
  • 2013 - 2014: Studijní praxe na oddělení biomedicínské techniky ve Fakultní nemocnici Brno.

STUDIUM